PL/ENG
O MNIE

Nazywam się Ewa Zwolińska. Jestem absolwentką Wydziału Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie i stypendystką Accademia di Belle Arti w Carrarze we Włoszech. Edukacja artystyczna oraz dwa lata spędzone w pięknej Italii wywarły ogromy wpływ na mój gust oraz sposób myślenia i tworzenia. Mojej pracy od początku przyświeca idea PAINTINGS TO WEAR, którą pragnę wprowadzić sztukę do życia codziennego.

Od 2010 roku prowadzę własną markę EWA ZWOLIŃSKA, w której tworzę kolekcje odzieży dla kobiet, wzory tkanin i ręcznie rysowanych grafik do nadruku. Moja flagowa seria MINEFY z charakterystycznymi akwarelowaymi nadrukami twarzy stała się już kolekcją-symbolem. Jest sprzedawana z powodzeniem w Europie, USA i na Bliskim Wschodzie. Zarówno MINEFY jak i inne kolekcje miałam przyjemność prezentować z sukcesem na wielu międzynarodowych targach min. na The Ethical Fashion Show, Show& Order i The Gallery w Berlinie, Modepalast w Wiedniu, CIFF w Kopenhadzie.

Wartości nadrzędne mojej marki to zrównoważona, etyczna produkcja i uwrażliwienie na kwestie naszej planety. Pragnę, aby produkowane przeze mnie ubrania i akcesoria dawały poczucie wyjątkowości i zaangażowania, dlatego stosuję certyfikowane materiały. Obecnie tworzę kolekcję chust, apaszek i kimon z ekologicznego jedwabiu Ahimsa. Jego etyczna produkcja nie wyrządza krzywdy jedwabnikom. Sprowadzam go z Indii bezpośrednio od twórcy tej innowacyjnej metody, dlatego mam pewność, że stosuję oryginalny surowiec.

Moje jedwabne obrazy do noszenia są wyjątkowe i niepowtarzalne. Każdy z nich jest osobną opowieścią o pięknie świata, który naturalnie postrzegam poprzez formy, kolory i inspiracje roślinami, pejzażami, architekturą. Malowanie na jedwabiu to długotrwały proces wymagający czasu i cierpliwości. Wieloletnia praca oraz liczne eksperymenty pozwoliły mi wypracować własne techniki malarskie przy użyciu farb wodnych oraz naturalnych pigmentów. Pracę zawsze zaczynam od szkiców na papierze tuszem i akwarelą – to moje ulubione media.

Tworzę własne kolekcje, po które zapraszam do sklepu online. Pracuje również na indywidualne zamówienie oraz projektuję wzory dla firm i projektantów.


do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoplo.pl