CZYM JEST JEDWAB AHIMSA?

Słowo „AHIMSA” wywodzi się z języka hindi i oznacza dosłownie niestosowanie przemocy. To również jedna ze staroindyjskich cnót.
Jedwab Ahimsa produkowany jest w innowacyjnym procesie podczas, którego jedwabniki samoistnie opuszczają kokony, gdy dojrzeją, po czym odlatują jako ćmy. Trwa to od 7 do 10 dni. Dopiero po opuszczeniu kokonu, rozpoczyna się właściwa produkcja jedwabiu Ahimsa. Proces przędzenia zajmuje około dwóch miesięcy, a tkanie kolejny miesiąc. Metoda ta jest dużo bardziej czasochłonna i pracochłonna w odróżnieniu od tej popularnej, ale czy ma to znaczenie, jeśli weźmiemy pod uwagę dobro jedwabników?

Twórcą i wynalazcą tej metody produkcji jedwabiu jest mieszkający w Indiach Kusuma Rajaiah, który po wielu latach badań opatentował jedwab Ahimsa i wprowadził go do sprzedaży. Mam wielką przyjemność współpracować z nim i tym samym mieć pewność, że stosuję oryginalny surowiec.
Jedwab Ahimsa ma wszelkie wspaniałe właściwości tradycyjnego jedwabiu.
Jest bardzo wytrzymały i niezwykle miękki w dotyku. Ma piękny kremowy kolor. Dba o skórę, dostosowuje się do warunków zewnętrznych ; chłodzi lub grzeje zależnie od temperatury. Jest w pełni naturalny i biodegradowalny.UNIKATOWE I PONADCZASOWE
Z zachwytu nad wspaniałymi właściwościami jedwabiu i miłością do natury, moje kolekcje powstają jedynie z jedwabiu Ahimsa.
Z jedwabnych obrazów powstają kimona oraz apaszki, które mogą być też noszone jako bluzka, spódnica, turban. Są ponadczasowe i nie poddają się sezonom w modzie. Powstają w pojedynczych egzemplarzach. Są pięknym dodatkiem, który dekoruje, ubiera, cieszy.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoplo.pl